Windfree™

WindFree™, Soğutma, soğuk rüzgarın rahatsız edici hissini yaşatmadan ortamların serinletilmesi için tasarlanan Samsung klimaların adıdır.

SAMSUNG WindFree™

Bu klimalar temelde 15.000-23.000 mikron hava deliğinden yavaşça üflenerek sağlanır. Böylece ne soğuk rüzgara maruz kalırsınız ne de sıcak hissedersiniz. Durgun hava prensibi benimsenmiştir. Durgun hava prensibinde rüzgar hızı 0.15m/s'nin altında kaldığında insanlar algılayamaz ve Durgun hava olarak tabir edilir.

SAMSUNG WindFree™

Yeni duvar tipi iç üniteler modüler, ince ve şık tasarıma sahiptir. İç ünite görsel hacminin kompakt yapısı her mekana uyum sağlar. Yeni iç üniteler, Ar-Ge aşamasından itibaren fonksiyonlara ve ihtiyaca uygun olarak yenilikçi modüler tasarım teknolojisi kullanılarak geliştirilmiştir

Dahili EEV’li Duvar Tipi iç ünite modellerin bulunduğu sistem tasarımlarında, iç üniteler arası yükseklik farkı montaj limit değerleri artırılmıştır.

  • 23.000 mikro delik bulunan geniş yüzey alanı (148.678 mm2)
  • İyi uyku modu
  • 4 Yönlü hava salınımı
  • Wind-Free modda yüksek enerji tasarrufu (%60)
  • Daha büyük fan (%15), Düşük fan devri ve sessizlik
  • Gümüş iyon & Zeolite kaplı yüksek yoğunluklu filtre
  • BLDC motor sayesinde düşük enerji tüketimi
  • Kolay ulaşılabilir filtre
  • Gelişmiş gösterge paneli
  • Opsiyonel wifi kit ile uzaktan kontrol

Geliştirilmiş dış yüzey tasarımıyla sadece görünüm ve dekorasyon için değil ürün içi çalışma mantığında yapılan genel geliştirmeler daha az enerji tüketimi ile daha fazla serinlik sağlayabilmek içindir. Bu nedenle windfree modda iken normal fonksiyonlu klimalara göre %60 daha fazla enerji tüketimi yapar. Bunu sürekli hale getirdiğinizde rüzgara maruz kalmadan sıcak yaz aylarında keyifle serinleyebilirsiniz. Daha büyük fan kullanımıyla (%15) önceki nesil klimalara göre daha düşük devirde sessiz ve daha fazla hava akışı gerçekleştirilir.  Wi-fi kit ile evde olmasanız bile klimanızı kontrol edebilirsiniz. Eve ya da ofise ulaşmadan önce çalıştırabilir, serinliğin tadını çıkarabilirsiniz.

Geliştirilmiş Filtre

Yoğun örgü yapısı ısı eşanjörünün uzn süre temiz kalmasını sağlar ve "Zeolit" kaplama aktif mikro organizmaların yok edilmesine yardımcı olur. Filtre dış ksımda üstte bulunur ve çıkarılması, temizlenmesi ve geri takılması oldukça kolaydır. 

Yüksek yoğunluklu filtre büyük tozu, hayvan tüyü, mikrofiberi ise ev tozunu yakalar ve ısı eşanjörünü temiz tutar.

Test standartı: KS K 0693:2016 (Bakteri Koruması)
Test: Bakteri-1 : Staphylocccus auerus ATVV 6538
Test: Bakteri-2: Klebsiella pneumoniae ATCC 4352
Test Süresi: 18 Saat

Organizmayla temas edildiğinde gümüş iyonlar organizma yüzeyine işler. Reaksiyona girerek pasifize eder.

TOP